Skip to content

Proces rewizji unijnych norm dotyczących czystego powietrza jest już w pełnym toku i obecnie trwają nad nią obrady Parlamentu Europejskiego oraz państw członkowskich. Aby zapewnić, że nowe przepisy będą odpowiednio chroniły zdrowie publiczne przed skutkami zanieczyszczeń powietrza, kluczowe jest zaangażowanie wielu sektorów, w tym społeczeństwa obywatelskiego. W nadchodzących miesiącach nasza organizacja zaproponuje kilka możliwości włączenia się w ten proces – poniżej przedstawiamy pierwszą z nich.

Organizacje HEAL i WeMove prowadzą wspólną PETYCJĘ, która ma na celu zjednoczyć głosy Europejczyków i Europejek domagających się czystego powietrza. Petycja jest obecnie dostępna już w 11 językach, w tym j. polskim, i liczy w tej chwili ponad 123 000 sygnatariuszy i sygnatariuszek.

Zapraszamy do połączenia z nami sił w ramach rozpowszechniania petycji poprzez zostanie jej partnerem wspierającym. Zostanie takim partnerem nie wymaga dużego zaangażowania, a może przynieść istotny wpływ na finalny kształt ambitnych regulacji UE.

Zostanie partnerem wspierającym oznacza:

  • Umieszczenie logo Państwa organizacji we wszystkich 10 wersjach językowych;
  • Możliwość wykorzystywania petycji w swoich działaniach i komunikacji;
  • Możliwość oficjalnego zaproszenia swoich członków i sieci do wsparcia tej inicjatywy; 
  • Otrzymanie materiałów dodatkowych, w tym do umieszczenia np. w mediach społecznościowych;
  • Możliwość udziału w publicznym przekazaniu petycji decydentom (w przypadku wykazania takiej chęci).

Do wsparcia inicjatywy zapraszamy organizacje reprezentujące sektor zdrowia, organizacje zrzeszające pacjentów oraz instytucjonalnych partnerów HEAL.

Prosimy o przesłanie deklaracji wsparcia petycji na info@healpolska.pl.