Skip to content

Skutki zmiany klimatu są coraz bardziej dotkliwe dla Polaków. Długotrwałe fale upałów, susze, huragany, nawałnice przestały już dziwić. Zalane piwnice i działki w wyniku powodzi błyskawicznych też już nikogo nie zaskakują, a zanieczyszczone powietrze z powodu nadmiernej emisji stało się codziennością. Niestety to dopiero początek! Zagrożenie dla naszego życia i zdrowia rośnie z każdym rokiem. Wzrost śmiertelności z powodu fal upałów, coraz więcej poszkodowanych w wyniku ekstremalnych zjawisk pogodowych czy kilkukrotne zwiększenie liczby zachorowań na boreliozę – to tylko niektóre negatywne skutki zdrowotne zmiany klimatu, jakie odczujemy w najbliższych latach.
Naukowcy od lat alarmują, że mamy coraz mniej czasu, aby zahamować wzrost średniej temperatury globalnej na poziomie 1,5 stopnia Celsjusza i uniknąć klimatycznej katastrofy. Zmiana klimatu jest jednym z największych wyzwań, z jakimi mierzyła się ludzkość. Jednak wciąż jest spychana na margines agendy politycznej. Mamy dość bezczynności w sprawach, które bezpośrednio nas dotyczą, dlatego zamierzamy zaapelować do premiera Mateusza Morawieckiego, że nie zgadzamy się na ignorowanie tak poważnego problemu!
Zapraszamy 13 października o godz. 11:00-15:00 na Plac Szczepański w Krakowie – spotkajmy się wspólnie i pokażmy, że zmiana jest możliwa!
HEAL jest partnerem wydarzenia – uczestnicy otrzymają nasze materiały edukacyjne. Organizatorami są Fundacja Aeris Futuro, Koalicja Klimatyczna oraz Polski Klub Ekologiczny. Zapraszamy!
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/959723194210828/