Skip to content

W najbliższą sobotę 8 września 2018 r. g. 15.00 na katowickim rynku odbędzie się symboliczne wręczenie p. Michałowi Gramatyce Wicemarszałkowi Województwa Śląskiego petycji w sprawie opracowania długoterminowej polityki ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i wykorzystania energetyki odnawialnej w województwie śląskim.
W ramach akcji społecznej „100% czystej energii na Śląsku” organizujemy zbiórkę podpisów pod petycją, gdyż bardzo poważnie traktujemy zmiany klimatu i utratę bioróżnorodności. Spotkanie na katowickim rynku będzie okazją do wspólnego do grupowego zdjęcia i zademonstrowania poparcia dla zielonej energetyki na Śląsku. Petycję online można podpisać tutaj.
Wydarzenie jest elementem światowej akcji „Rise for Climate”, w ramach której 382 organizacje partnerskie organizują 632 wydarzenia w 83 krajach na całym świecie. 8 września odbędą się tysiące marszów i wydarzeń klimatycznych, których celem jest zachęcenie lokalnych przywódców do zaangażowania się w budowę świata bez paliw kopalnych, opartego w 100% na czystej energii, energii dostępnej dla wszystkich.
Światowa akcja poprzedza Światowy Szczyt Działań na rzecz Klimatu (GCAS). Jest to emocjonująca, różnorodna mobilizacja, która wspiera lokalne kampanie, a jednocześnie jednoczy, aby pokazać, jak potężni jesteśmy, gdy wspólnie podejmujemy działania – potrzebujemy wkładu wszystkich!
Organizatorem wydarzenia jest Sieć Spikerów Klimatycznych (Climate Speakers Network Katowice), stowarzyszenie BoMiasto i Klub Myśli Ekologicznej. A my partnerujemy tej akcji – podczas sobotniego wydarzenia będziemy rozmawiać z Wami i Marszałkiem Wojciechem Saługą na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. Zapraszamy też po nasze materiały informacyjne.
Wydarzenie na FB jest dostępne tutaj