Skip to content

Jakość powietrza w Polsce należy do najgorszych w Europie. Aż sześć z dziesięciu najbardziej zanieczyszczonych pyłem dużych miast leży w Polsce. Każdego roku z powodu zanieczyszczeń powietrza umiera przedwcześnie ponad 40 tysięcy mieszkańców Polski, a oddychanie powietrzem złej jakości wpływa na rozwój wielu groźnych chorób.

Pomimo, że wciąż wprowadzane są nowe rozwiązania mające na celu poprawę jakości powietrza, to ostatnie epizody smogowe pokazują, że nie uporaliśmy się z tym problemem. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy rozmawiali o tym, czym jest zanieczyszczenie powietrza, posługiwali się wiarygodnymi danymi i poszukiwali kompleksowych rozwiązań obejmujących wszystkie źródła zanieczyszczeń.


W związku z powyższym postanowiliśmy przygotować webinarium dla dziennikarzy i osób zainteresowanych tą tematyką. Chcemy zaprezentować dane naukowe, wyjaśnić pojęcia związane ze smogiem, przeanalizować dopuszczalne normy zanieczyszczeń, a także opowiedzieć o skutkach zdrowotnych oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Rola mediów w walce o czyste i zdrowe powietrze jest ogromna, dlatego chcemy wesprzeć dziennikarzy najbardziej aktualną i rzetelną wiedzą na ten temat.

Podczas webinarium eksperci trzech organizacji pozarządowych, zajmujących się m.in. jakością powietrza w Polsce, przedstawią prezentacje oraz odpowiedzą na Państwa pytania.
Łukasz Adamkiewicz, HEAL Polska, „Konsekwencje i koszty zdrowotne zanieczyszczeń powietrza w Polsce”;
Małgorzata Smolak, ClientEarth Polska, „Czy mamy prawo do  czystego powietrza?”;
Marek Józefiak, Polska Zielona Sieć, „Zbij pan termometr, czyli polski system (nie)informowania o smogu”.
Po każdej prezentacji będzie możliwość zadania 1-2 pytań odnoszących się do prezentacji, przewidzieliśmy również czas na dyskusję, tak by wyjaśnić wszystkie pojawiające się wątpliwości.

Zapraszamy!

 

Data: 24.11.2015 (wtorek), g. 17-18

Link do rejestracji: http://bit.ly/1MxhvNV

Udział w seminarium jest bezpłatny

więcej informacji: Marlena Kropidłowska, marlena@env-health.org, tel. 724 179 231