W ostatnich latach rośnie świadomość zagrożeń związanych z wszechobecnością chemikaliów, które zaburzają pracę układu hormonalnego…
Czy wiesz już wszystko na temat zanieczyszczenia powietrza i jego wpływu na zdrowie ludzi? Czy wiesz, że szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu atmosferycznym powodują nie tylko raka płuc i alergię czy astmę, ale także obniżenie poziomu IQ oraz… poziomu szczęścia?
Zapraszamy do uczestnictwa w webinarium pt. Jak uzależnienie od węgla szkodzi naszemu zdrowiu i dlaczego warto o tym rozmawiać latem? [czwartek, 29 czerwca, godz. 16.00]
Bezpłatna rejestracja – TUTAJ.
Czy diagnozując swoich pacjentów bierzesz pod uwagę uwarunkowania środowiskowe i poziom stężenia dwutlenku azotu czy bezno(a)pirenu w ich otoczeniu? Czy jako pacjent pytasz lekarza o skutki zanieczyszczenia powietrza i jego powiązania ze stanem Twojego zdrowia? Dlaczego o problemie warto rozmawiać poza sezonem grzewczym i co jeszcze możemy zrobić, aby przygotować się do kolejnej zimy?
Zanieczyszczenie powietrza nie zna granic. Dotyczy każdego: dzieci, seniorów, osoby aktywne zawodowe, chorych i zdrowych. Polska potrzebuje zaangażowania środowiska medycznego w dyskusję na temat zanieczyszczenia powietrza. Jak przed kilkudziesięciu laty, kiedy to lekarze i pracownicy służby zdrowia poparli kampanię antynikotynową, tak teraz pora włączyć się w działania zmierzające do obniżenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Niestety liczby mówią same za siebie – węgiel zabija. Dzięki profilaktyce i zmianom legislacyjnym możemy realnie obniżyć liczbę przedwczesnych zgonów i chorób wywołanych zanieczyszczeniem powietrza w Polsce.
Zapraszamy do uczestnictwa w webinarium, podczas którego specjaliści przestawią dane nt. szkodliwości węgla i jego wpływu na zdrowie w Polsce, a także na wybranych przykładach zaprezentują co można zrobić, aby wpływać na poprawę jakości powietrza nawet poza sezonem grzewczym.
Program:
1/ Lekarzu, informuj swoich pacjentów o skutkach zanieczyszczenia powietrza – o zaangażowaniu lekarzy w walkę o zdrowe powietrze w kontekście kampanii Unmask My City [Agnieszka Muras, HEAL Polska]
2/ Czemu potrzeba nam transformacji energetycznej i co wspólnego ma z tym zdrowie? [Marlena Kropidłowska, HEAL Polska]
3/ Dlaczego lekarze włączają się w walkę ze smogiem? Skutki zdrowotne zanieczyszczeń powietrza w codziennej praktyce ekspertów zdrowotnych [Katarzyna Przybył, radiolog]