Substancje endokrynnie czynne (ang. Endocrine Disrupting Chemicals, EDC) to szkodliwe związki chemiczne, na których działanie…
Serdecznie zapraszamy na trzeci webinar HEAL nt. transportu drogowego i zdrowia, który odbędzie się 28 października, w godz. 17:00-18:30 przez program ZOOM.
W ostatnich latach wiele miast podjęło działania na rzecz redukcji zanieczyszczeń pochodzących z transportu i rozwoju aktywnej mobilności w miastach. Przykładem są: Paryż, gdzie rozwijana jest koncepcja 15-minutowego miasta, hiszpańskie miasto Ponteverda, które stało się rajem dla pieszych, czy Wiedeń, gdzie z transportu publicznego można korzystać za jedyne 1 EURO dziennie. Polscy decydenci mogą czerpać z ogromnej bazy dobrych praktyk – niektórzy już zaczęli je wdrażać. Sondaże pokazują, że mieszkanki i mieszkańcy miast wspierają zrównoważone rozwiązania, takie jak zwiększanie obszarów zielonych, rozwój infrastruktury pieszej i rowerowej oraz promocję transportu publicznego.
Te zagadnienia wraz z konkretnymi przykładami i gotowymi rozwiązaniami zaprezentują nasi goście:
- Urszula Stefanowicz, Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowsze – „Aktywna mobilność w miastach – dobre praktyki”
- dr Tadeusz Jędrzejczyk, Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego – „Korzyści dla zdrowia z rozwiązań wspierających aktywną mobilność mieszkańców”
- Anabel Gulías Torreiro, zastępczyni burmistrza miasta Ponteverda – „Jak stworzyć miasto dla ludzi? Studium przypadku Ponteverdy”
Podczas spotkania zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na język angielski i polski.
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod linkiem:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_xCBmg_rAQcOPP840wo28QA
Spotkanie jest częścią kampanii HEAL #DobryRuch dedykowanej transportowi drogowemu i zdrowiu. Podczas kolejnych spotkań poznamy dobre praktyki z polskich i europejskich miast w zakresie zmiany wzorców mobilności, rozwijania infrastruktury pieszej i rowerowej, tworzenia Stref Czystego Transportu czy rozwoju komfortowego i niezawodnego transportu publicznego. Przyjrzymy się działaniom samorządów na rzecz poprawy zdrowia mieszkanek i mieszkańców, rozwijania aktywnej mobilności oraz dążenia do osiągnięcia czystego powietrza.
Więcej informacji:
www.healpolska.pl / www.facebook.com/HEALPolska / www.twitter.com/HEALPolska