Skip to content

Serdecznie zapraszamy na drugi webinar HEAL z cyklu #DobryRuch nt. wpływu transportu na zdrowie publiczne w Polsce.

Podczas webinaru, który odbędzie się w czwartek 14 października w godzinach 17:00–18.30 na platformie ZOOM, eksperci zdrowia omówią związek między zanieczyszczeniami powietrza a chorobami przewlekłymi, przedstawią wyniki najnowszych badań naukowych wskazujących na związek zanieczyszczeń powietrza z zaburzeniami zdrowia psychicznego oraz opowiedzą, jak dostęp do przyrody może zwiększać odporność psychofizyczną mieszkańców miast. 

Choroby niezakaźne czy też choroby przewlekłe (np. choroby układu krążenia, układu oddechowego, nowotwory, cukrzyca) to najbardziej rozpowszechnione choroby w Polsce i na świecie. W Unii Europejskiej powodują ok. 550 tys. przedwczesnych zgonów rocznie i pochłaniają większość wydatków na opiekę zdrowotną w UE (łącznie 115 miliardów euro rocznie). Do chorób przewlekłych możemy zaliczyć też choroby psychiczne.

Zanieczyszczenia powietrza uznane zostały przez ONZ za jeden z głównych czynników pojawienia się chorób przewlekłych obok nieodpowiedniej diety, palenia papierosów, nadużywania alkoholu i braku aktywności fizycznej.   

Podczas spotkania zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na język angielski i polski

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod linkiem:

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_rVxIoEVBRbiEMYz9MI5wSg

Spotkanie jest częścią kampanii HEAL #DobryRuch dedykowanej transportowi drogowemu i zdrowiu. Podczas kolejnych spotkań poznamy dobre praktyki z polskich i europejskich miast w zakresie zmiany wzorców mobilności, rozwijania infrastruktury pieszej i rowerowej, tworzenia Stref Czystego Transportu czy rozwoju komfortowego i niezawodnego transportu publicznego. Przyjrzymy się działaniom samorządów na rzecz poprawy zdrowia mieszkanek i mieszkańców, rozwijania aktywnej mobilności oraz dążenia do osiągnięcia czystego powietrza. 

Na kolejne spotkanie pt. Aktywna mobilność w miastach – rozwiązania i dobre praktyki zapraszamy 28 października.

Więcej informacji: 

joanna@env-health.org

www.healpolska.pl / www.facebook.com/HEALPolska / www.twitter.com/HEALPolska