Skip to content

Zanieczyszczenie powietrza pozostaje jednym z wiodących zagrożeń środowiskowych dla zdrowia w Polsce, Europie i na świecie. Zdrowe, czystsze powietrze to także kwestia jakości życia, istotna przede wszystkim dla mieszkańców rosnących aglomeracji miejskich.
Gdański Uniwersytet Medyczny wraz z European Public Health Alliance i Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych organizuje interdyscyplinarną debatę nie tylko w gronie lekarzy, specjalistów zdrowia publicznego i ochrony środowiska, ale także ekonomistów, urbanistów, inżynierów, przedstawicieli nauk prawnych i humanistycznych, aby przedyskutować problem i przedstawić rozwiązania na miarę naszych rosnących aspiracji, ale i możliwości ich zaspokojenia.
Podczas wydarzenia Weronika Michalak z HEAL Polska przedstawi prezentację dotyczącą skutków zdrowotnych zanieczyszczeń powietrza, skupiając się nie tylko na źródłach komunalno-bytowych i energetycznych, ale także emisjach z transportu, z wyszczególnieniem najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń pochodzących z silników diesla.
Jednym z celów realizowanego projektu jest opracowanie raportu dotyczącego wyzwań i możliwości ograniczenia emisji ze źródeł transportowych.
W imieniu organizatorów i jako prelegenci konferencji zapraszamy do udziału w wydarzeniu.
Miejsce: Hotel Sheraton Sopot, ul. Powstańców Warszawy, Sopot
Data i godzina: 19.09 br., godz. 11.30 – 15.30.
Program i rejestracja