Skip to content

Nadchodzący Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach to najważniejsze tegoroczne wydarzenie dotyczące zmiany klimatu i przyszłości zdrowia publicznego mieszkańców wszystkich krajów świata. Z tej okazji, wspólnie z ekspertami zdrowia publicznego, lekarzami, przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz lokalnych samorządów przypominamy o tym, jak ważnym wyzwaniem jest walka z globalnym ociepleniem oraz adaptacja do jego konsekwencji, kluczowa dla zdrowia i życia ludzi.

W dniu 8 grudnia (sobota) zapraszamy na całodniowe wydarzenie „Dzień Zdrowa i Klimatu na COP24”, podczas którego odbędą się dwie konferencje dotyczące skutków zdrowotnych zmiany klimatu oraz zaangażowania sektora zdrowia w podnoszenie świadomości na temat jej konsekwencji.
W godz. 8.30 – 13.00 odbędzie się konferencja HEAL Polska w partnerstwie z z Global Climate and Health Alliance (GCHA), stowarzyszeniem Pro Silesia oraz Koalicją Klimatyczną pt. „Zmiana klimatu i zdrowie. Wyzwania dla sektora zdrowia w Polsce” gromadząca ekspertów zdrowia publicznego, lekarzy, naukowców, przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacje pozarządowe i wszystkie pozostałe osoby zainteresowane tematyką zdrowia i zmiany klimatu. Podczas tego wydarzenia omówimy istniejące i przyszłe konsekwencje zmiany klimatu ze szczególnym uwzględnieniem tych odczuwalnych w naszym kraju. Wspólnie z międzynarodowymi ekspertami zastanowimy się również nad wyzwaniami dla sektora zdrowia w Polsce oraz wiodącą rolą jego przedstawicieli w kontekście podnoszenia świadomości na temat wpływu zmiany klimatu na zdrowie publiczne.
Program
Zaproszenie
Link rejestracyjny [wymagana rejestracja] Drugą część, w godzinach 13.00 – 18.00 stanowić będzie „Global Health and Climate Summit”, coroczne wydarzenie organizowane przed Global Climate and Health Alliance w partnerstwie m.in. z HEAL oraz Światową Organizacją Zdrowia, skupiające się na zaangażowaniu i współpracy środowisk międzynarodowych na rzecz walki ze zmianą klimatu oraz jej skutkami zdrowotnymi.
Link do rejestracji [wymagana rejestracja] Oba wydarzenia odbędą się w siedzibie Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 12.
Ze względów bezpieczeństwa tylko osoby zarejestrowane będą mogły wziąć udział w obu wydarzeniach.
Zapraszamy!