Skip to content

Już po raz 18-ty w Krakowie obchodzony będzie Światowy Dzień Serca. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 września na płycie rynku miasta. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa oraz do zajrzenia na stoisko HEAL Polska.

Światowy Dzień Serca, obchodzony jest w ponad 120 krajach. Ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Program tegorocznego Dnia obejmuje, promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz  wskazuje na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki).

Centralne Obchody Światowego Dnia Serca w Krakowie zgomadzą kardiologów i kardiochirurgów z Krakowa i całej Polski, a także przedstawicieli mediów i krakowskiego świata artystycznego. Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowane zostaną punkty medyczne, gdzie można będzie bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć:

  • wysokość ciśnienia tętniczego
  • wagę ciała oraz BMI
  • poziom cukru we krwi
  • poziom cholesterolu we krwi

Ważnym elementem imprezy będą porady kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek. Zorganizowane zostaną punkty, w których bezpłatnie wykonywane będą badania EKG i Echo serca.

W związku z tym, że choroby układu krążenia są bezpośrednią konsekwencją zanieczyszczenia powietrza, w obchodach wydarzenia towarzyszyć będzie HEAL Polska. Wszystkich zainteresowanych lekarzy i pacjentów zapraszamy na stoisko naszej organizacji, gdzie prezentować będziemy nasze publikacje i najnowsze doniesienia o skutkach zdrowotnych smogu, a także rejestrować Państwa wypowiedzi na temat tego, jak złe powietrze wpływa na Państwa życie.
Do zobaczenia!