Skip to content

Nadchodzi trudna zima!

Uzależnienie naszej gospodarki od paliw kopalnych oraz brak skutecznych działań w celu poprawy efektywności energetycznej doprowadziły do sytuacji, w której zbliżająca się zima stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa wielu obywateli.

Z jednej strony nie mamy zapewnionej właściwej ilości źródeł ogrzewania (a tym samym odpowiedniej temperatury pomieszczeń). Z drugiej strony, braki te będą prawdopodobnie uzupełniane np. toksycznymi dla zdrowia spalanymi odpadami.

Doskonale rozumiemy bezradność i bezsilność jaka zapanowała w wielu polskich domach. Dlatego wspólnie z zaproszonymi ekspertami będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania o to co musi się zmienić i jakich działań jako obywatele powinniśmy oczekiwać od decydentów, by kolejna zima nie spędzała nam snu z powiek.

Do rozmowy zaprosiliśmy:

  • Pana Jakuba Sokołowskiego – specjalistę z Instytutu Badań Strukturalnych, zajmującego się zagadnieniem ubóstwa energetycznego
  • Pana Romana Uciechowskiego – specjalistę z wieloletnim doświadczeniem w zakresie optymalizacji energetycznej, założyciela firmy Eko-Broker

Zaproszonych ekspertów zapytamy m.in. o to:

  • Czy da się w Polsce całkiem odejść od paliw kopalnych?
  • Jakie działania indywidualne, ale przede wszystkim systemowe powinny być teraz podjęte, by złagodzić obecny kryzys energetyczny?
  • Czy przejście na gaz jest właściwym kierunkiem?
  • Jak realnie walczyć z ubóstwem energetycznym?
  • Czy spółdzielnie energetyczne, świetnie funkcjonujące w Niemczech, mają szansę przyjąć się w Polsce?

Termin i miejsce: Wydarzenie w formule on-line, 15 września 2022 (czwartek) godz. 19.00. Transmisja na żywo webinaru będzie dostępna w dniu wydarzenia na Facebooku (poniższy link).

Szczegółowe informacje o wydarzeniu: https://fb.me/e/2XN0q5Xr4
Wydarzenie odbywa się w ramach kampanii Zdrowie #DzieciPrzedeWszystkim zainaugurowanej w Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba 7 września 2022 roku.

Na wydarzenie zapraszają:

Rodzice dla Klimatu – Parents for Future PL
HEAL Polska
SmogLAB