Skip to content

Lubisz wodę, naturę i czyste powietrze? Chcesz odkryć piękno polskich rzek? Interesuje Cię ochrona bezcennej przyrody? Jeśli tak, to 18 maja masz szansę wziąć udział we wspaniałej wioślarskiej przygodzie, na której odkryjesz uroki dorzecza Nysy Łużyckiej oraz poznasz wiele ciekawych faktów na temat przyrody, ekologii i czystego powietrza.
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/194124684535485/?active_tab=about
Spływ kajakowy Weź Oddech to wydarzenie, którego celem jest zwrócić uwagę na problem jakości powietrza nad Nysą Łużycką, przy jednoczesnym zanurzeniu się w pięknie tego regionu, naturze i zabytkach.
Oprócz spływu będzie zorganizowana akcja sprzątania brzegów Nysy. Na zakończenie zapraszamy na piknik zarówno uczestników spływu jak i mieszkańców. Piknik będzie połączony z warsztatami dotyczącymi ratowania oceanów, mórz i rzek przed zaśmieceniem, które poprowadzi Dominik Dobrowolski – wrocławski ekolog i podróżnik, który wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska od ośmiu lat realizuje Recykling Rejsy (www.recykling-rejs.pl). Kontakt: dominik@cycling-recycling.eu, tel. 697092978
http://www.cycling-recycling.eu/aktualnosci/rzeki-bez-granic
Zapewniamy bezpłatne miejsca dla pierwszych 20 osób oraz pole biwakowe przy CRT Radomierzyce – we własnych namiotach.
ZGŁOSZENIA
Prosimy o zgłoszenia mailowe (czu.kasia @ gmail.com lub k.czupryniak @ rt-on.pl) lub klikanie „Wezmę udział” na Facebooku do środy 16 maja.
Wydarzenie jest częścią cyklu imprez „Rzeka Bez Granic”
https://www.facebook.com/events/2101381226804202/
Weź Oddech razem z nami!
https://www.rozwojtak-odkrywkinie.pl/component/k2/item/313-wez-oddech-splyw-dla-czystego-powietrze-nad-nysa

Zapraszamy – HEAL Polska jest patronem tego wydarzenia.