Skip to content

„Ulice dla Dzieci” to inicjatywa Kampanii na rzecz Czystych Miast (Clean Cities Campaign), której celem jest zwrócenie uwagi decydentów, rodziców, nauczycieli na to, że droga do szkoły powinna być bezpieczna, wolna od spalin i zachęcająca młodych ludzi do samodzielnego przemieszczania się. Dlatego miasta na całym świecie tworzą tzw. szkole ulice – rozwiązania ograniczające ruch samochodowy wokół placówek edukacyjnych i zachęcające dzieci i rodziców do podróży pieszej, rowerowej czy za pomocą hulajnóg. Jesienna edycja #StreetsForKids odbędzie się 23-27 października 2023 roku w Polsce, Hiszpanii i we Włoszech.

Dzieci w Polsce zasługują na bezpieczną i wolną od spalin przestrzeń wokół placówek, w których spędzają większość dnia. Dlatego Clean Cities Campaign Poland opracowuje projekt regulacji prawnych, które ułatwią wdrażanie szkolnych ulic w Polsce #PrawoDoSzkolnychUlic. Jesienna akcja Streets For Kids będzie okazją do tego, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej inicjatywie.

Dołącz do akcji

 

Z tej okazji HEAL Polska przygotowało infografikę tłumaczącą, o co chodzi w akcji. Dostępna jest w pełnym rozmiarze TUTAJ.